Instruktor

IMG_0501Damian Michnik „Elegante”

Sportem interesuje się od najmłodszych lat. Początkowo przez 9 lat trenował pływanie, wielokrotnie reprezentując swoje szkoły w zawodach pływackich i osiągając w nich medalowe lokaty. Jednak prawdziwą pasję odnalazł dopiero w brazylijskiej sztuce walki, na którą natrafił w liceum.

Swoją przygodę z Capoeira zaczął w maju 2007 roku w siemianowickiej sekcji grupy UNICAR prowadzonej wówczas przez jednego z najstarszych stażem capoeristas w Polsce – Lobato Dormente, oraz jego uczniów – Marciano, Morciego i Foguinho. Od tamtego czasu regularnie trenuje i  bierze udział w wielu warsztatach szkoleniowych w całym kraju.

Wraz z początkiem studiów przeniósł się do sekcji katowickiej, gdzie trenuje do dziś pod skrzydłami obecnego trenera- Estagiario Virusa. Oprócz sekcji katowickiej, regularnie uczęszcza również na treningi sekcji gliwickiej oraz rudzkiej.

W roku 2010 wraz ze swoją sekcją przyłączył się do grupy Capoeira Nago, by z początkiem roku 2011 zapoczątkować istnienie grupy IANDE Capoeira.

Pracę szkoleniową rozpoczął po otrzymaniu stopnia Avancado 1′, pomagając w prowadzeniu treningów Virusowi w Katowicach oraz Gliwicach, oraz Monitorowi Boxexa w Rudzie Śląskiej.

W połowie roku 2015 zdecydował się na otwarcie własnej sekcji w Chorzowie.Z początkiem grudnia wraz z swoim nauczycielem, Virusem, oraz prowadzącymi zajęcia w innych miastach śląska (Boxexa, Louco, Jararaca) i ich uczniami dołączył do grupy Aruê Capoeira.

W swoich treningach wykorzystuje wiele elementów treningu funkcjonalnego oraz interwałowego, kładąc duży nacisk na przygotowanie fizyczne każdego trenującego. Jednocześnie w pracy ze swoimi podopiecznymi wykorzystuje doświadczenie zdobyte jako Trener Personalny. Dzięki temu, jest w stanie pomóc każdemu zrealizować własne cele związane z Capoeirą. 533109_425932247437329_141159509_n

Posiada legitymację Instruktora Sportu (dyscypliny Capoeira), wydaną przez Międzynarodową Federację Sztuk Walki (Universal Fight Rules World Martial Arts Federation), oraz legitymację Trenera Personalnego wydaną przez RockFit Academy.